Panele grzewcze CELLOFOAM: elementy wewnętrzne emitujące ciepło ze zintegrowanym materiałem zmiennofazowym

Dzięki warstwie zintegrowanego materiału zmiennofazowego (PCM) panele grzewcze CELLOFOAM są w stanie przechowywać a następnie stopniowo uwalniać energię cieplną. Używane jako modułowy system elementów wykańczających wnętrza, optymalnie uzupełniają konwencjonalne systemy ogrzewania pojazdów. PCM może absorbować duże ilości energii cieplnej (ciepłej lub zimnej), przechowywać ją przez dłuższy okres czasu a następnie ją uwolnić bez strat.

Panele grzewcze składają się: z płyty nośnej wykonanej z Cello 850, warstwy aluminiowej, termicznie aktywnej warstwy PCM i materiału wierzchniego, najlepiej z tkaniny dopasowanej do wystroju wnętrza pojazdu. Wysokie przewodnictwo cieplne warstwy zbrojonego aluminium zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła, które panel zaczyna emitować zaraz po aktywacji. Pomaga to ogrzać wnętrze pojazdu podczas gdy dmuchawy gorącego powietrza, które zależą od ciepła silnika lub układów pomocniczych, powoli zwiększają swoją wydajność. Panele grzewcze CELLOFOAM mogą być stosowane jako panele sufitowe lub ścienne pojazdów. Mocowanie paneli jest proste i łatwe w dostosowaniu do potrzeb: do wyboru są taśmy na rzep, klej, profile aluminiowe itp.

Temperatura powierzchni paneli grzewczych CELLOFOAM na ogół osiąga 40° C do 50° C i jest poziom przyjemny w dotyku. Ponieważ promieniowane ciepło jest bezpośrednio pochłaniane przez skórę, pasażerowie odczuwają wewnątrz komfortową atmosferę nawet przy stosunkowo niskiej temperaturze powietrza około 15° C. Pozwala to na niższe ustawienia temperatury i zmniejsza całkowite zużycie energii. Lekkie panele grzewcze są bezobsługowe i odporne na zużycie. Ponieważ są one zasilane energią elektryczną, panele działają niezależnie od pracy silnika, a zatem nie generują emisji spalin.

Panele grzewcze CELLOFOAM zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją modułową i są dostępne w różnych rozmiarach. Mogą być dostosowane do napięcia zasilania pomiędzy 24 a 700 V. Panele grzewcze o łącznej powierzchni 10 m² zapewniają wystarczającą ilość ciepła aby podnieść temperaturę w autobusie miejskim (objętość powietrza około 50 m³) o 10° C. Podczas gdy nasze panele grzewcze nie będą wystarczające jako jedyne źródło ciepła w autobusie miejskim, gdzie częste otwieranie drzwi powoduje wydostanie się znacznych ilości ciepłego powietrza, stałe ciepło emitowane przez panele utrzymuje komfortową atmosferę wewnątrz pomimo sporadycznego spadku temperatury powietrza. Obecna wersja paneli grzewczych pozwala obniżyć temperaturę powietrza wewnątrz do 15° C co wpływa na znaczne oszczędności energii.

W idealnym przypadku zespół sterowania panelem jest zintegrowany z układem klimatyzacji pojazdu. W tym celu CELLOFOAM współpracuje z renomowanymi dostawcami branży motoryzacyjnej. Oczywiście możemy również zapewnić samodzielny system ogrzewania z podstawowym sterownikiem CELLOFOAM. Opcjonalnie do sterownika mogą być podłączone czujniki temperatury, co zapewnia niezawodne wyłączanie w przypadku przegrzania lub zwarcia.

Ich niskie zapotrzebowanie na moc sprawia, że nasze panele grzewcze są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich elektrycznych i hybrydowych autobusów, dodatkowo umożliwiając utrzymanie wewnątrz temperatury na stałym poziomie bez zamarzania przez noc oraz bez nadmiernego obciążania akumulatora. Dzięki temu pojazd nie jest całkowicie wychłodzony i nie będzie wymagał drogiego podgrzewania rano. Panele grzewcze CELLOFOAM są również stosowane dla wszystkich innych typach pojazdów: od pojazdów specjalnych i użytkowych do maszyn budowlanych lub rolniczych.

Jesteś tutaj: O firmie Aktualności